Şangay Parlak Ambalaj Malzemeleri Co, Ltd
Ana sayfa > haber > İçerik
Yeni Malzemelerin Sigara Alüminyum Folyo Kağıt Geliştirme Eğilimi
- Jul 10, 2017 -

Sigara Alüminyum Folyo Yeni materyallerin kağıt geliştirme trendi

Yiyecekler insanların sağlığıyla yakından ilgilidir, gıda sağlığı güvenliği insanların ilgisini çekmektedir, bu nedenle gıda ambalajının şartı da kesinlikle özel bir konudur. Gıda ambalajı alanında, plastik kompozit esnek ambalaj büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Uzmanlar, gelecekteki alüminyum folyo sigaranın gelişiminin yeni yönünün: mevcut plastik performansını iyileştirmek, güç ve bariyer mülkiyetini geliştirmek için yeni çeşit geliştirmek, dozajı (kalın duvarı) azaltmak, korumak için geri dönüşüm yapmak için yeniden kullanıma sunmuşlardır. ortamı.

Plastiklerin yüksek bariyer özelliği yeni bir türü yaygın olarak kullanılmıştır

Alüminyum folyo sigaraları, sadece gıda korunma fonksiyonunu güçlendiremez, aynı zamanda plastik miktarını düşürebilir ve tekrar tekrar kullanılabilir. İşlenmiş gıdaların ve vakumlu paketlemenin yüksek bariyer özelliği koruması için, şişirilebilir ambalajlar vb. Kompozit malzemeler içine paketlenmelidir, çünkü çok tabakalı kompozit malzeme, malzemenin en azından bir yüksek bariyer özelliği katına sahip olmalıdır. Malzemenin alüminyum folyo, naylon, polyester, vb. Ile yüksek bariyer özelliği yaygın olarak kullanılır. Koruyucu gerekliliklerdeki gıdaların iyileştirilmesi ile etilen vinil alkol kopolimerinin ve polivinil alkolün daha iyi bariyer özelliği de başlar. Günümüzde, gelişmekte olan ve gelişmiş ülkelerde, gıda ambalajı için bir çok avantaja neden olan, PEN (polietilen naftalat formik asit glikol esteri) az miktarda uygulanmaktadır. PET (polietilen tereftalat) benzer PEN kimyasal yapı, ancak sertlik, oksijen direnci ve PET, su direnci ve ultraviyole emici, düşük gaz adsorpsiyon, birkaç kez daha yüksek gıda tadını tutarak geliştirmek, yeniden kullanılabilir.

İnorganik yüksek bariyer folyo sigaraları ChengXinChong mikrodalga gıda olacak

Yaşamın hızlanan ritmi ile doğrudan mikrodalga ısıtma gıda ambalajında ​​kullanılabilir yeni ambalaj gelişiminde sıcak nokta haline gelir. Alüminyum folyo ve bazı plastik kompozit malzemelerden yapılmış akım opaktır, geri dönüşümü kolay değildir ve mikrodalga işleme için kullanılamaz, SiOx kaplama materyalinin araştırılması ve geliştirilmesi son yıllarda bir yedek olarak kullanılabilir. SiOx, ince bir silisyum oksit tabakası temel materyali gibi PET, PA, PP üzerine kaplama yapmakla kalmaz, sadece daha iyi bariyer özelliğine sahip değildir ve mükemmel atmosferik çevre uyumluluğuna sahiptir. Bariyer özelliği çevresel nem ve sıcaklık değişikliklerinin etkisinden neredeyse etkilenmez. SiOx kaplama, yüksek bariyer özelliği, yüksek mikrodalga geçirgenliği, şeffaflığı ve gıda mikrodalga işlenmesinde kullanılabilir esnek paketleme, ambalaj kutusu içecek ve pişirme yağı haline getirilebilir, ülkemizde de kullanılmaktadır. SiOx kaplama maliyeti daha yüksek, seri üretim teknolojisi hala mükemmel değil, fakat özel performansından dolayı, önemli sigara alüminyum folyo yüzyılı olacak.

Sigara Alüminyum Folyo Kağıt teknikleri paketleme ve iç gaz ile gıda arasındaki etkileşimi içerir. Alüminyum folyo sigaraları, gıda besin ve lezzetini etkili bir şekilde tutabilir. Son yıllarda hızla gelişen sigara Alüminyum Folyo Kağıdı teknolojisi, malzeme bilimleri, biyoloji ve gaz ambalajlarının gelişimi nedeniyle hızla gelişmektedir. Oksijen Sigara gibi Sigara Alüminyum Folyo Kağıt alüminyum folyo kağıdı, sterilizasyon, vb Aktif sterilizasyon maddesi sterilizasyon Sigara Alüminyum Folyo Kağıt sigara Alüminyum Folyo Kağıt sistemi ile birlikte, sorbitol, sorbik asit tuzu, sodyum benzoat, gümüş zeolit ​​malzemeleri gibi paketleme konteyneri malzemesinin imalatına katılın, daha sonra bir kaba şekillendirme yapın, yavaş serbest bırakılmasını sterilizasyonda etkin madde haline getirin. Alüminyum folyo üzerindeki sigara çoğunlukla son kesme gazına, su buharı ve fiziksel yöntemle göreli gıda ambalajında ​​kullanılır, gıda ömrünü uzatır pozitif ve aktif bir rol oynar, daha iyi koruma sağlayabilir. Bu nedenle, bir çeşit akıllı teknoloji olarak alüminyum folyo sigarası yaygın şekilde uygulanmaktadır.